Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa nazwa portu w Stuttgarcie

Lotnictwo cywilne, 23 lipca 2014

Od wczoraj port lotniczy w Stuttgarcie nosi imię Manfreda Rommla.

Zdjęcie: Port lotniczy Stuttgart

Międzynarodowy port lotniczy Stuttgart (kod IATA: STR) położony jest 13 km na południe od miasta o tej samej nazwie. Jest 7. co do wielkości portem lotniczym Niemiec. W ub. r. obsłużył niemal 9,6 mln pasażerów.

Wczoraj rada nadzorcza portu poinformowała o nadaniu mu imienia Manfreda Rommla, niemieckiego polityka należącego do CDU, urodzonego w 1928 w Stuttgarcie, który w 1974 został burmistrzem tego miasta. Następnie wybierano go na to stanowisko jeszcze dwukrotnie: w 1982 i w 1990. Oprócz tego w latach 1974-1997 zasiadał w radzie nadzorczej portu lotniczego. W 1996 Manfred Rommel otrzymał tytuł honorowego obywatela Stuttgartu. Zmarł w swoim rodzinnym mieście 7 listopada 2013.

Decyzja o zmianie nazwy portu w Stuttgarcie wzbudziła wiele kontrowersji, ponieważ Manfred Rommel był synem dowódcy Afrika Korps, feldmarszałka Erwina Rommla, słynnego Lisa Pustyni. Z tego powodu obawiano się, że będzie ona kojarzyć się z nazizmem. Jednak ostatecznie na posiedzeniu rady nadzorczej, które odbyło się 14 lipca, zadecydowano, że oficjalna nazwa niemieckiego portu brzmieć będzie: Flughafen Stuttgart – Manfred Rommel Flughafen.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.