Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozejm w cieniu tysiąca ofiar

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 26 lipca 2014

Izrael i palestyński Hamas zgodziły się rozejm humanitarny, który dziś rano na 12 godzin miał przerwać walki w Strefie Gazy. Do tego czasu zginęło co najmniej 985 Palestyńczyków i 40 Izraelczyków.

Dwunastogodzinny rozejm miał pozwolić mieszkańcom Strefy Gazy na uzyskanie pomocy medycznej, dostaw żywności oraz przeszukanie ruin swych domostw. Izraelczycy oświadczyli, że przerywają na ten czas poszukiwanie i niszczenie tuneli oraz wyrzutni i magazynów rakiet / Zdjęcie: Al-Dżazira

Izrael i palestyński Hamas zgodziły się rozejm humanitarny, który od 8.00 (5.00 GMT) do 20.00 czasu lokalnego ma pozwolić mieszkańcom Strefy Gazy na uzyskanie pomocy medycznej, dostaw żywności oraz przeszukanie ruin swych domostw.

Izraelczycy oświadczyli, że przerywają na 12 godzin poszukiwanie i niszczenie tuneli oraz wyrzutni i magazynów rakiet używanych przez Hamas do atakowania terytorium Izraela. W tym czasie toczą się międzynarodowe rozmowy pokojowe w Paryżu z udziałem sekretarza stanu USA, Johna Kerry’ego, przedstawicieli Turcji, Kataru i państw Unii Europejskiej.

W ruinach, do których uzyskali dostęp Palestyńczycy, znaleziono 85 ciał ofiar, o których dotąd nie było wiadomo. W ten sposób łączna liczba zabitych Palestyńczyków, licząc od początku otwartego konfliktu zbrojnego, czyli od 8 lipca, wzrosła do co najmniej 985 (Już 343 ofiary operacji w Strefie Gazy, 2014-07-20). Tuż przed rozpoczęciem rozejmu Izraelczycy zabili 19 Palestyńczyków, członków jednej rodziny z Chan Junus na południu Strefy Gazy. Wśród nich było pięcioro dzieci.

W nocy zginęło też dwóch izraelskich żołnierzy. Do tej pory zginęło 40 Izraelczyków, w tym 37 żołnierzy. Ostatniej nocy izraelski system Iron Dome (Więcej baterii Iron Dome, 2014-07-17) przechwycił i zniszczył trzy palestyńskie rakiety. Wystrzelono je z Ashkelon na południu Strefy Gazy.

Chociaż na rozejm zgodziły się obie strony, w Strefie Gazy nadal słychać strzały. Nad jej terytorium latają zaś izraelskie samoloty. W Strefie Gazy mieszka ok. 1,8 mln Palestyńczyków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.