Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brazylia eksportuje bezzałogowce

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 sierpnia 2014

Brazylijskie przedsiębiorstwa dopiero niedawno rozpoczęły projektowanie latających bezzałogowców. Teraz Brazylijczycy uzyskali pierwszy kontrakt eksportowy.

Horus FT-100 to mały bsl o rozpiętości skrzydeł 2,7 m, długości 1,9 m, o masie 6-7 kg. Promień jego działania wynosi 9-15 km, a długotrwałość lotu 1-2 h. Samolot jest napędzany silnikiem elektrycznym, który zapewnia prędkość przelotową bliską 60 km/h. Wyposażenie pokładowe bsl jest zależne od wymagań zamawiającego

Kilka lat temu władze Brazylii postanowiły wesprzeć rozwój lotniczych systemów bezzałogowych. W programie biorą udział wojska lotnicze, marynarka wojenna i wojska lądowe. Wsparły one sektor prywatny, który zaangażował własne środki i myśl techniczną. Jednym z efektów tej współpracy jest mały bsl FT-100 Horus, który powstał w przedsiębiorstwie Flight Tech (FT Sistemas).

Pod koniec lipca Flight Tech ogłosił, że realizuje pierwszy w historii Brazylii kontrakt eksportowy na dostawę systemów bezzałogowych. Zamawiającym jest jedno z państw Afryki, a kontrakt uwzględnia także wsparcie logistyczne. Pierwsze systemy mają zostać dostarczone w drugiej połowie 2014. Przedsiębiorstwo liczy na kontynuację zamówienia w 2015.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.