Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

5 tys. UGŁ dla Policji

Przemysł zbrojeniowy, 07 sierpnia 2014

Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na dostawy 5.211 fabrycznie nowych uniwersalnych granatów łzawiących UGŁ.

Granat UGŁ-200/1 ma masę 315 g, przy czym masa mieszaniny dymno-łzawiącej wynosi 200 g. Średnica (bez pokrywek) 50,1 mm, długość 185 mm. Czas opóźnienia dymienia 3-6 s, czas dymienia 7 s. Granat ma działanie łzawiące (lakrymujące). Przez producenta granaty pakowane są po trzy sztuki w woreczki polietylenowe, a następnie takie pakiety wkłada się do skrzyń drewnianych stanowiących opakowanie transportowe / Zdjęcie: Nitro-Chem

Dostawy uniwersalnych granatów łzawiących UGŁ lub równoważnych mają rozpocząć się 1 października i trwać do 10 grudnia 2014. Sprzęt będzie zakupiony w ramach aukcji elektronicznej, z najniższą ceną jako jedynym kryterium. Termin składania wniosków o dopuszczenie do postępowania mija 15 września.

Wystrzeliwanie granatu UGŁ-200 z ręcznej wyrzutni AWGŁ-3. Jest on stosowany jest do wypierania, rozpraszania zbiegowisk, manifestacji i innych wystąpień / Zdjęcie: Szkoła Policji w Pile

Jedynym producentem UGŁ-200/1 jest bydgoski Nitro-Chem, wchodzący w skład Polskiego Holdingu Obronnego. Granat ma kartonowy korpus i może być rzucany przez funkcjonariusza ręcznie lub wystrzeliwany z specjalnych wyrzutni, wykorzystywanych przez Policję: ręcznych RWGŁ-1 i RWGŁ-3 oraz samochodowych AWGŁ. Obok UGŁ-200/1 Nitro-Chem wytwarza też odmianę ćwiczebną tych granatów CGŁ-1 oraz wersję dymną UGD-200.

Działanie UGŁ-200/1 polega na wydzielaniu gazu dymno-łzawiącego, oparte jest na wykorzystaniu drażniących właściwości cząsteczek 2-chloroacetofenonu na błony śluzowe człowieka. Granat tego typu zachowuje właściwości użytkowe przez dwa lata.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.