Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rheinmetall w Altmark

Wojska lądowe, 11 sierpnia 2014

Rheinmetall otrzymał wieloletnie zlecenie na wsparcie techniczne nowoczesnego centrum szkoleniowego Bundeswehry w Altmark. Wartość umowy może wynieść 70 mln EUR (293,7 mln zł).

Szkolenia poligonowe żołnierzy są na bieżąco śledzone z centrum kierowania. Jego wyposażenie pozwala na prowadzenie ćwiczeń sztabowych

Umowa została zawarta na 4 lata i zacznie obowiązywać od 1 września br. Niemiecki producent będzie zobowiązany do wsparcia technicznego, w tym naprawy lub wymiany zużytych materiałów ćwiczeniowych, centrum szkoleniowego wojsk lądowych Niemiec, Gefechtsübungszentrum Heer (GÜZ).

Umowę zawarto z federalnym biurem ds. wyposażenia, technologii informacyjnych i wsparcia (BAAINBw). Stanowi ona kontynuację obecnego porozumienia, które wygasa 31 sierpnia. Za realizację przyjętych zobowiązań będzie odpowiadała m.in. spółka-córka Rheinmetalla, Rheinmetall Dienstleistungszentrum Altmark GmbH. Wartość zleconych zadań będzie naliczana na bieżąco. Szacuje się, że może wynieść 70 mln EUR (293,7 mln zł).

Z obiektu w Altmark korzystali m.in. niemieccy żołnierze przygotowujący się do wyjazdu do Afganistanu w ramach natowskiej misji ISAF. Obiekt wykorzystywany jest też przez siły zbrojne Austrii, Francji, Belgii czy Holandii / Zdjęcia: Rheinmetall

Centrum w Altmark umożliwia prowadzenie ćwiczeń z bezpośrednim udziałem żołnierzy, przy pomocy wskaźników laserowych i nowoczesnego systemu przesyłu i opracowania danych. Jakość szkolenia wzbogaca możliwość symulowania użycia artylerii lub min lądowych. Rocznie GÜZ jest w stanie przeszkolić 25 tys. żołnierzy, korzystających z pomocy 1150 pracowników, w tym 700 wojskowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.