Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zginął kandydat na prezydenta Brazylii

Lotnictwo cywilne, 13 sierpnia 2014

W katastrofie samolotu Cessna 560 zginęło 7 osób, w tym kandydat na prezydenta Brazylii Eduardo Campos. Samolot rozbił się prawdopodobnie z powodu fatalnych warunków atmosferycznych.

Dym nad dzielnicą mieszkaniową Santos, na którą spadła dziś rano Cessna 560XLS+ / Zdjęcie: blog joaozinhoandrade

Samolot dyspozycyjny Cessna 560XLS+ (Roll-out Cessny Citation XLS+, 2008-04-29) wystartował z lotniska Santos Dumonta w Rio de Janeiro ok. 9.00, kierując się do Guarujá koło Santos. Na jego pokładzie znajdowało się dwóch członków załogi i pięciu pasażerów. Do wypadku doszło, gdy samolot podchodził do lądowania. Cessna rozbiła się ok. 10.00 ponad 4 km na południowy zachód od lotniska. Spadła na centrum fitness Vahia Rua de Abreu w Boqueirao i spłonęła.

Rozbity samolot to Cessna 560XLS+ Citation Excel nr rej. PR-AFA, nr ser. 560-6066. Należała do AF Andrade Empreendimentos e Participacoes. Oblatano ją w 2011 / Zdjęcie: CMS Herbert

Wszyscy lecący samolotem zginęli, w tym kandydat na prezydenta z Brazylijskiej Partii Socjalistycznej, 49-letni Eduardo Campos. Poprzedniego dnia w Rio de Janeiro uczestniczył w wiecu wyborczym. Nie podano, czy są ofiary na ziemi.

Lądowanie odbywało się w trudnych warunkach atmosferycznych. Widzialność pozioma wynosiła ok. 3 km przy minimum wynoszącym 2,4 km. Padał deszcz i była mgła.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.