Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny zestrzelony ukraiński MiG-29

Lotnictwo wojskowe, 17 sierpnia 2014

Nad obwodem ługańskim prorosyjscy separatyści zestrzelili ukraiński samolot myśliwski MiG-29. Jego pilot zdołał się katapultować i wylądować na terytorium kontrolowanym przez siły rządowe.

Ukraiński myśliwiec MiG-29 prowadził dziś w nocy ataki na pozycje prorosyjskich separatystów w obwodzie ługańskim. Gdy odlatywał znad pola walki, separatyści wystrzelili w jego kierunku pocisk przeciwlotniczy. Samolot został zestrzelony i spadł na tereny zajęte przez siły rządowe. Pilot zestrzelonego myśliwca zdołał się katapultować. Udało mu się wylądować na spadochronie

Ukraiński myśliwiec MiG-29 prowadził dziś w nocy ataki na pozycje prorosyjskich separatystów w obwodzie ługańskim. Według źródeł rządowych, zdołał zniszczyć ich pojazdy i zabić wielu bojowników. Gdy odlatywał znad pola walki, separatyści wystrzelili w jego kierunku pocisk przeciwlotniczy. Samolot został zestrzelony i spadł na tereny zajęte przez siły rządowe.

Pilot zestrzelonego myśliwca zdołał się katapultować. Udało mu się wylądować na spadochronie. Według źródeł rządowych, wkrótce został odnaleziony przez żołnierzy ukraińskich i przetransportowany w bezpieczne miejsce.

Poprzedni ukraiński MiG-29 został zestrzelony przez separatystów 8 sierpnia. Jego szczątki spadły w okolicach wioski Żdanowka. Dwuosobowa załoga szkolno-bojowego myśliwca została wówczas wzięta do niewoli (Separatyści zestrzelili MiGa-29, 2014-08-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.