Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze VBCI w RŚA

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 sierpnia 2014

Pierwsze francuskie wozy VBCI 8x8 (Véhicule Blindé de Combat d'Infanterie) dostarczono już do Republiki Środkowoafrykańskiej w celu wzmocnienia sił operacji Sangaris.

Francuskie VBCI 8x8 docierają do RŚA od 6 sierpnia. Do października na miejscu znajdzie się 16 takich wozów / Zdjęcie: MO Francji

W celu wzmocnienia potencjału bojowego 2000 francuskich żołnierzy stacjonujących w RŚA, od 6 sierpnia do tego państwa docierają kolejne VBCI. Przed kilkoma dniami pierwsze pojazdy rozpoczęły patrole w stolicy państwa, Bangi. Do października, na miejscu ma znaleźć się 16 VBCI, które częściowo zastąpią eksploatowane od grudnia 2013 – kiedy oficjalnie rozpoczęto operację Sangaris – kołowe transportery opancerzone VAB 4x4 (Véhicule de l'avant blindé).

Wysłanie kolejnych kto VBCI do RŚA pozwoli na przygotowanie Francuzów do przejęcia współodpowiedzialności za rozpoczynającą się za kilka tygodni misję stabilizacyjną ONZ, UN Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in CAR (MINUSCA). Od połowy września za utrzymanie porządku w tym ogarniętym konfliktem religijnym państwie odpowiadać będzie 7,6 tys. błękitnych hełmów, w tym 5,8 tys. obecnych już na miejscu żołnierzy Unii Afrykańskiej (7,6 tys. błękitnych hełmów do RŚA, 2014-08-20). Na początku przyszłego roku, kontyngent sił ONZ w RŚA osiągnie docelową liczebność 12 tys. żołnierzy i policjantów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra