Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Urugwaj kupuje ex-hiszpańskie moździerze

Wojska lądowe, 27 sierpnia 2014

Siły zbrojne Urugwaju nabędą 180 moździerzy używanych do tej pory przez wojska lądowe Hiszpanii.

Porozumienie z Madrytem zakłada też przekazanie Montevideo pakietu części zamiennych oraz niewykorzystanej amunicji. Koszt transportu uzbrojenia do kraju to 74 tys. euro (310 tys. zł) / Zdjęcie: MO Urugwaju

Porozumienie o wartości 271 tys. euro (1 mln zł) zakłada zakup przez Urugwaj 180 moździerzy używanych dotąd przez Ejército de tierra (wojska lądowe Hiszpanii). Urugwajczycy nabędą 120 moździerzy 81-mm oraz 60 moździerzy 120-mm, produkowanych oryginalnie w Hiszpanii. Uzbrojenie tego typu jest już używane przez wojska lądowe Urugwaju.

Sprzęt jest obecnie w wyposażeniu w poszczególnych bazach Ejército de tierra w Madrycie, Saragossie, Sewilli i Valladolid. W najbliższych tygodniach moździerze będą zwożone do portu w Walencji, skąd zostaną wysłane do Urugwaju. Uzbrojenie dotrze do odbiorcy do końca br.

To kolejna w ostatnich miesiącach inwestycja ministerstwa obrony Urugwaju. Wiosną Montevideo postanowiło wymienić flotę samochodową resortu, pozbywając się 103 samochodów, tym m.in. 66 półciężarówek Mitsubishi L200 4x2 i ogłaszając przetarg na dostawę w ich miejsce fabrycznie nowych pojazdów (Urugwaj poszukuje nowych samochodów, 2014-06-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.