Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wymiana jeńców na Ukrainie

Strategia i polityka, 12 września 2014

Prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko poinformował, że separatyści uwolnili dotąd 57 jeńców.

Na swojej stronie Facebooka prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko poinformował o uwolnieniu przez prorosyjskich separatystów 57 pojmanych wcześniej żołnierzy. 21 uwolnili w czwartek, a 36 nad ranem w piątek 12 września. Inne dane podawali wcześniej separatyści. Według władz Donieckiej Republiki Narodowej (DNR), w nocy na piątek uwolnili oni 31 żołnierzy ukraińskich. W zamian strona rządowa wypuściła z niewoli 36 separatystów.

Warunki wymiany jeńców strony konfliktu na wschodzie Ukrainy uzgodniły w czasie rozmów prowadzonych 5 września w Mińsku. Zarówno siły rządowe, jak i separatyści przetrzymują po kilkuset jeńców. 6 września strony wymieniły się listami zaginionych żołnierzy i bojowników. Jest ona codziennie weryfikowana i uzupełniana. Separatyści oceniają, że przetrzymują obecnie 863 żołnierzy ukraińskich, a w niewoli sił rządowych pozostaje 311 ich bojowników (Straty na wschodzie Ukrainy, 2014-09-07, Separatyści uwolnili 223 jeńców, 2014-08-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.