Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponad 5000 ofiar w RŚA

Strategia i polityka, 13 września 2014

Liczba ofiar walk religijnych w Republice Środkowoafrykańskiej przekroczyła już 5 tys.

Co istotne, odmiennie niż w przypadku obecnych konfliktów w Iraku i Syrii, dane na temat ofiar wojny domowej w RŚA, na które powołuje się ONZ, zbierane są przez pracowników regionalnego oddziału Czerwonego Krzyża / Zdjęcie: ONZ

W toczonych od grudnia 2012 walkach religijnych w Republice Środkowoafrykańskiej zginęło dotąd co najmniej 5186 osób. Liczba ta nie uwzględnia jednak wielu ofiar masowych egzekucji, a także strat po stronie walczących frakcji. Konflikt między chrześcijanami a muzułmanami zmusił też co najmniej 650 tys. obywateli RŚA do ucieczki i przemieszczenia się wewnątrz kraju. Kolejne 290 tys. musiało szukać schronienia w państwach ościennych.

W najbliższych dniach odpowiedzialność za ustabilizowanie sytuacji i wygaszenie konfliktu przejmie nowoutworzona misja ONZ w Republice Środkowoafrykańskiej, UN Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in CAR (MINUSCA). W pierwszej fazie, liczebność błękitnych hełmów wyniesie 7,6 tys. żołnierzy i policjantów, w tym 5,8 tys. obecnych już na miejscu wojskowych Unii Afrykańskiej (7,6 tys. błękitnych hełmów do RŚA, 2014-08-20). W skład sił pokojowych ONZ 10 tys. wojskowych, w tym 240 obserwatorów i 200 oficerów sztabowych, a także 2 tys. policjantów, w tym 1400 przeszkolonych do walki z tłumem, 400 porządkowych i 20 strażników więziennych.

Udział w rozpoczynającej się w najbliższy poniedziałek misji MINUSCA wezmą żołnierze i policjanci z Beninu, Burkina Faso, Indonezji, Mali, Maroko i Senegalu oraz kontyngent 2000 wojskowych z Francji, wyposażonych m.in. w kołowe transportery opancerzone VBCI 8x8 (Véhicule Blindé de Combat d'Infanterie) (Pierwsze VBCI w RŚA, 2014-08-22). W przeszłości w państwie tym stacjonowali też polscy żołnierze, działający w ramach PKW RŚA (PKW RŚA zakończył misję, 2014-04-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.