Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna wymiana jeńców

Strategia i polityka, 14 września 2014

Dziś prorosyjscy separatyści i ukraińskie siły rządowe wymieniają kolejne grupy jeńców. Tym razem 73 za 73.

W okolicach Konstantinowki, 60 km na południe od Doniecka, prorosyjscy separatyści i ukraińskie siły rządowe mają wymienić kolejnych jeńców. Pierwotnie strony miały wymienić po 65 osób schwytanych w czasie konfliktu zbrojnego. Ostatecznie przyjęto formułę 73 za 73. Jeszcze rano przedstawiciele Donieckiej Republiki Narodowej twierdzili, że wymiana może być opóźniona, nawet do jutra. Nie zgadzały się bowiem spisy jeńców.

Do pierwszej oficjalnej wymiany doszło w piątek 12 września. Wówczas wymieniono 37 schwytanych separatystów na 37 żołnierzy ukraińskich. Także wtedy wymianę przeprowadzono w okolicach Konstantinowki.

W porozumieniu rozejmowym z 5 września strony przyjęły zasadę wzajemnej wymiany wszystkich jeńców. Do tej pory nie ustalono jednak nawet liczby schwytanych przez strony żołnierzy i bojowników.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.