Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemiecka pomoc wojskowa dla Kurdystanu

Strategia i polityka, 15 września 2014

Niemcy wyślą uzbrojenie i instruktorów wojskowych do Autonomii Kurdyjskiej.

Pomoc wojskową dla Autonomii Kurdyjskiej wymuszają na Niemczech nie tylko względy humanitarne. Uważa się, że około 400 obywateli tego państwa walczy w Iraku i Syrii po stronie Państwa Islamskiego oraz innych organizacji islamistycznych / Zdjęcie: MO Niemiec

Grupa 40 wojskowych z Niemiec, z których część znajduje się już na miejscu, będzie przygotowywać wojska Autonomii Kurdyjskiej do obsługi przekazywanego im niemieckiego uzbrojenia, w tym m.in. 8 tys. 7,62-mm karabinów automatycznych G3 i tylu samo 5,56-mm karabinków G36, 40 7,62-mm uniwersalnych karabinów maszynowych MG3, 30 wyrzutni i 500 przeciwpancernych pocisków kierowanych Milan oraz 10 tys. granatów. Ponadto, na podobne szkolenie uda się niebawem do Niemiec grupa 30 kurdyjskich Peszmergów.

Na północ Iraku trafi też 60 samochodów terenowych MB 250 GD Wolf, 40 samochodów ciężarowych Unimog oraz 5 samochodów patrolowych Dingo 1. Poza uzbrojeniem, Niemcy przekażą też Kurdom podstawowe wyposażenie wojskowe, w tym m.in. 700 przenośnych radiostacji, 4000 hełmów, 680 noktowizyjnych wzmacniaczy obrazu, 1500 lornetek, 25 kuchni polowych i 125 namiotów.

Dotychczasowa pomoc Niemiec dla irackich Kurdów ograniczała się do przekazywania im typowej pomocy humanitarnej. W drugiej połowie sierpnia do północnego Iraku trafiło 150 t zaopatrzenia, w tym żywność, leki i koce, pochodzącego z zapasów magazynowych Bundeswehry. Pomoc trafia drogą powietrzną bezpośrednio do Irbilu, stolicy Autonomii Kurdyjskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.