Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne bombardowanie w Libii

Lotnictwo wojskowe, 16 września 2014

Niezidentyfikowany samolot wojskowy zbombardował wczoraj pozycje libijskich islamistów, położone 90 km na południe od Trypolisu.

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Egiptu z niepokojem patrzą na rozwój wypadków w pogrążającej się w wojnie domowej Libii. Oskarżają też rządy innych państw regionu, w tym Kataru i Sudanu, o dozbrajanie libijskich islamistów / Zdjęcie: USAF

Do bombardowania doszło w pobliżu miasta Gharjan, około 90 km na południe od Trypolisu. Według przekazów medialnych, atak miał zadać islamistom poważne straty, niszcząc ich składy amunicji i zabijając wielu bojowników.

Nie wiadomo, które państwo wysłało wspomniany samolot nad Libię (niektóre arabskie źródła mówią o kilku samolotach). Warto jednak przypomnieć, że przed kilkoma tygodniami podobnych nalotów, tym razem na pozycje islamistów wokół Trypolisu, dokonały wojska lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Samoloty ZEA startowały z udostępnionych im lotnisk na zachodzie Egiptu. Co ciekawe, operacja została przeprowadzona bez zgody i wiedzy USA (USA tracą wpływ na sojuszników, 2014-08-26).

Bardzo możliwe, że wczorajszy nalot też był wynikiem wspólnej operacji sił zbrojnych ZEA i Egiptu. Potwierdziłoby to malejący wpływ USA na obu bliskich, do niedawna, sojuszników i to w chwili, gdy administracja Baracka Obamy stara się sformować koalicję państw, zaangażowanych w walkę z bojownikami Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii (Australia dołącza do bombardowań PI, 2014-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.