Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zagraniczne zakłady obsługi Sniperów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 września 2014

W Arabii Saudyjskiej powstaną zakłady zajmujące się obsługą zasobników Sniper.

Zasobnik celowniczy AN/AAQ-33 Sniper / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Lockheed Martin i Advanced Electronics Company (AEC) utworzą na terenie Arabii Saudyjskiej zakłady, których zadaniem będzie obsługa i naprawy zasobników celowniczych AN/AAQ-33 Sniper. AEC zajmują się produkcją urządzeń elektronicznych oraz ich integracją, obsługą i naprawami. Wcześniej obydwa przedsiębiorstwa współpracowały przy naprawach urządzeń TADS i zasobników celowniczo-nawigacyjnych LANTIRN.

Utworzenie zakładów jest jednym z elementów programu offsetowego. Co warte podkreślenia, będzie to pierwsza tego rodzaju placówka, znajdująca się poza terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Umowa obejmuje przeszkolenie Arabów przez Amerykanów w wykonywaniu obsługi Sniperów, a w przyszłości także zarządzanie logistyką i modernizację zasobników Sniper i LANTIRN.

Królewskie wojska lotnicze Arabii Saudyjskiej zakupiły 135 zasobników AN/AAQ-33. Ich nosicielami są lub będą samoloty wielozadaniowe F-15S i F-15SA (Oblot F-15SA, 2013-03-18).

W czerwcu br. AEC zawarło także umowę z BAE Systems w sprawie napraw awioniki Typhoonów, które także służą w wojskach lotniczych Arabii Saudyjskiej (Saudyjskie Eurofightery z Wharton, 2012-04-05) oraz innych samolotów, stacjonujących w tym kraju podczas misji ekspedycyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.