Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pakistańczycy w RŚA

Strategia i polityka, 17 września 2014

Pierwsza grupa pakistańskich żołnierzy dotarła już do epubliki Środkowoafrykańskiej. Wojskowi wezmą udział w misji pokojowej ONZ w tym państwie, UN Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in CAR (MINUSCA).

Pakistan brał dotąd udział w 41 misjach pokojowych ONZ, prowadzonych w 24 państwach / Zdjęcie: MO Pakistanu

Do RŚA dotarła już pierwsza grupa z 1100 pakistańskich wojskowych, którzy będą stanowili część liczących docelowo 12 tys. żołnierzy i policjantów sił pokojowych MINUSCA (7,6 tys. błękitnych hełmów do RŚA, 2014-08-20). Od poniedziałku to właśnie ONZ odpowiada za próby ustabilizowania sytuacji w tym ogarniętym konfliktem religijnym państwie.

Toczone od grudnia 2012 walki między chrześcijanami a muzułmanami, kosztowały dotąd życie ponad 5000 osób (Ponad 5000 ofiar w RŚA, 2014-09-13). Konflikt zmusił też co najmniej 650 tys. obywateli RŚA do ucieczki i przemieszczenia się wewnątrz kraju. Kolejne 290 tys. musiało szukać schronienia w państwach ościennych.

W pierwszej kolejności, siły pokojowe w RŚA będą liczyły 7,6 tys. osób, w większości żołnierzy państw Unii Afrykańskiej. Gdy MINUSCA osiągnie zakładaną liczebność, co jest przewidziane na początek 2015, na miejscu służbę będzie pełniło 10 tys. wojskowych i 2 tys. policjantów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.