Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi kurs European Guardian

Wojska lądowe, 17 września 2014

Europejska Agencja Obrony (EDA) przeprowadziła drugi kurs szkoleniowy dla członków zespołów rozminowywania, European Guardian.

Ćwiczenia prowadzono przy użyciu specjalnych zestawów do rozminowywania, zakupionych przez Agencję na potrzeby szkoleniowe oraz do użytku dla państw członkowskich / Zdjęcie: EDA

Kurs przeprowadzono w Wiedniu w dniach 1-12 września. Szkolenie przeznaczone było dla żołnierzy zespołów rozminowywania (Explosive Ordnance Disposal, EOD) z kilku państw członkowskich EDA: Austrii, Irlandii, Niemiec, Włoch i Szwecji.

Głównym celem kursu było przeszkolenie wojskowych w technice usuwania ładunków wybuchowych bez użycia urządzeń pomocniczych, w tym przede wszystkim robotów inspekcyjnych, wyposażonych w wysięgnikowe manipulatory. Ćwiczono m.in. rozbrajanie ładunku wybuchowego przywiązanego do zakładnika lub też usuwanie zagrożenia w postaci broni masowego rażenia, w sytuacji kiedy użycie czysto technicznych środków działania, groziło eksplozją, lub też kiedy nie można było odpowiednio zabezpieczyć miejsca akcji, w tym usunąć osób postronnych.

Zakończony przed kilkoma dniami kurs był drugą edycją zapoczątkowanego wiosną programu szkoleniowego. W planach jest przeprowadzenie co najmniej dwóch kolejnych szkoleń w ciągu najbliższych 3 lat.


Drukuj Góra