Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia zwiększa budżet obronny

Strategia i polityka, 19 września 2014

Władze Holandii zapowiadają systematyczne zwiększanie budżetu obronnego w najbliższych latach.

Lata cięć wydatków ministerstwa obrony, zmusiły holenderskie siły zbrojne do wycofania ze służby wielu typów uzbrojenia, w tym czołgów podstawowych Leopard 2, co wyraźnie wpłynęło na ich potencjał operacyjny. Ostatnie wydarzenia w Europie Wschodniej, a także wzrost zagrożenia ze strony organizacji islamistycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zmusiły Holendrów zmiany kursu w polityce obronnej / Zdjęcie: MO Holandii

W 2015 budżet ministerstwa obrony Holandii wzrośnie o 50 mln euro (209 mln zł), do poziomu 7,3 mld euro (30 mld zł). W kolejnym roku fiskalnym resort ma otrzymać kolejne 150 mln euro (628 mln zł). W dalszym okresie przewiduje się wzrost wydatków na obronność o około 100 mln euro (419 mln zł) rocznie.

Dodatkowe środki finansowe zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na przegląd techniczny i modernizację obecnie eksploatowanego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. Remontów wymagają m.in. statki powietrzne i pojazdy wojskowe używane podczas misji w Afganistanie (Ostatnia misja holenderskich F-16 w Afganistanie , 2014-07-02), a także zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe Patriot, rozmieszczone od 2 lat na terenie południowej Turcji (Holandia kończy misję w Turcji, 2014-08-26).

W planach jest też pozyskanie m.in. 20 dodatkowych samochodów patrolowych Bushmaster 4x4, przystosowanych do eksploatacji przez oddziały Koninklijke Marine (Królewskiej Piechoty Morskiej Holandii) i 3 kolejnych ciężkich śmigłowców transportowych CH-47F Chinook (Chinooki do Mali, 2014-09-10), a także przywrócenie do służby nieokreślonej liczby zmagazynowanych śmigłowców AS532U2 Cougar Mk2, co wymuszają problemy z terminowością dostaw oraz zdatnością do lotu nowych wiropłatów NH90 (Skorodowane holenderskie NH90, 2014-06-30). Niewykluczone, że Holandia zdecyduje się też na zakup nowych bezzałogowych statków latających ScanEagle, eksploatowanych m.in. w ramach wielonarodowych operacji antypirackich u wschodnich wybrzeży Afryki oraz podczas misji ONZ w Mali, MINUSMA (Holenderskie Apache już w Mali, 2014-05-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.