Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulatory od KMW

Wojska lądowe, 22 września 2014

KMW dostarczy Norwegii symulatory misji bojowych dla załóg bwp CV9030N i czołgów podstawowych Leopard 2A4NO.

Zakup nowych symulatorów misji bojowych wymusza m.in. ambitny program modernizacji / zakupu nowych bwp CV9030N oraz potrzeba przygotowania załóg pojazdów wojskowych Hæren do nowych wymagań operacyjnych, po latach wojny asymetrycznej w Afganistanie / Zdjęcie: KMW

Do 2017 Hæren (Królewskie Wojska Lądowe Norwegii) otrzymają m.in. po 4 symulatory misji bojowych dla załóg nowych/modernizowanych bojowych wozów piechoty CV9030N (Pierwszy CV90 Sting, 2014-09-12) oraz czołgów Leopard 2A4NO, a także dodatkowe zestawy szkoleniowe. Niemiecki producent zobowiązał się też do wsparcia logistycznego odbiorcy przez 5 lat, z możliwością przedłużenia tej usługi o kolejne 10 lat.

Nowe symulatory pozwolą na przeszkolenie załóg oby typów pojazdów Hæren w wykonywaniu szeregu misji bojowych, uwzględniających różne scenariusze sytuacyjne, od klasycznego konfliktu konwencjonalnego, po wojnę asymetryczną. Zintegrowany system szkoleniowy, Distributed Interactive Simulation (DIS) / High Level Architecture (HLA), umożliwi Norwegom na przygotowanie załóg nie tylko do działania samodzielnego, ale też np. w ramach plutonów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.