Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AirBridge Cargo operuje z EuroAirportu

Lotnictwo cywilne, 23 września 2014

W piątek spółka AirBridge Cargo zainaugurowała loty do EuroAirportu Bazylea-Miluza-Fryburg.

Boeing 747-8F, należący do AirBridge Cargo, został powitany na lotnisku w Bazylei tradycyjnym salutem wodnym / Zdjęcie: AirBridge Cargo

Po raz pierwszy w historii Boeing 747-8 Freighter, należący do AirBridgeCargo Airlines, wylądował na lotnisku EuroAirport Bazylea-Miluza-Fryburg w ubiegły piątek. Władze portu powitały go tradycyjnym salutem wodnym.

W ten sposób zainaugurowano cotygodniowe rejsy, łączące EuroAirport z głównymi miastami w Azji. W każdy piątek Boeing 747-8 F, należące do AirBridgeCargo będą operowały na trasach do / z Chengdu, Hong Kongu, Pekinu, Seulu, Szanghaju, Tokio i Zhengzhou via hub linii w porcie Moskwa-Szeremietiewo.

AirBridgeCargo Airlines, będące częścią grupy Wołga-Dniepr Group, zajmują się transportem ładunków z Azji do Europy i Stanów Zjednoczonych przez Rosję. W skład ich floty wchodzi 12 towarowych Boeingów 747 (5. Boeing 747-8F dla AirBridge Cargo, 2014-01-09). Ładownia każdego z nich ma możliwość utrzymania temperatury w zakresie 4-29 ºC, co pozwala na przewóz np. farmaceutyków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.