Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powstaje setny Guarani

Wojska lądowe, 24 września 2014

W lokalnych zakładach Iveco trwają prace przy montażu setnego kołowego transportera opancerzonego VBTP-MR Guarani 6x6, przeznaczonego dla wojsk lądowych Brazylii.

Zdjęcie: MO Brazylii

Pojazd powstaje na terenie zakładów Iveco Veículos de Defesa w Sete Lagoas. W piątek odbędzie się jego oficjalna prezentacja. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli już przedstawiciele brazylijskich władz.

Exército Brasileiro (wojska lądowe Brazylii) oczekują dostawy 2044 transporterów. Produkcja wozów powinna trwać co najmniej do 2035. Pierwsze Guarani przyjęto do służby wiosną br. (Guarani oficjalnie w służbie, 2014-03-25). Zostały podporządkowane 33º Batalhão de Infantaria Mecanizado (33. Batalionowi Piechoty Zmechanizowanej), wchodzącemu w skład 15ª Brigada de Infantaria Mecanizada (15. Brygady Piechoty Zmechanizowanej).

Guarani są pozyskiwane w ramach programu zbrojeniowego sił zbrojnych Brazylii, Projeto Estratégico do Exército Guarani (Nova Família de Blindados de Rodas). Dzięki niemu w przyszłości do służby wejdzie także kilkaset nowych opancerzonych transporterów rozpoznawczych Viatura Blindada de Reconhecimento (VBR) 8x8 (Dozbrajanie VBR, 2014-07-21) oraz 186 pojazdów Viatura Blindada Multitarefa, Leve de Rodas (VBMT-LR) 4x4 w różnych odmianach, w tym samochodu patrolowego, wozu dowodzenia oraz niszczyciela czołgów (Pięciu chętnych na brazylijski kontrakt, 2014-07-10).

Kto Guarani były używane do ochrony tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej (Guarani do oczyszczania faweli, 2014-05-15). W najbliższym czasie część z nich trafi na Haiti, gdzie będą wspierać misję ONZ United Nations Stabilization Mission in Haiti (MINUSTAH, Guarani zostaną wysłane na Haiti, 2013-11-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.