Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraina chce kupić polskie bezzałogowce

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 września 2014

Przedstawiciele Ukrainy poinformowali publicznie o zamiarze zakupu polskich bezzałogowych statków latających.

Zdjęcie: vchaspik.ua

Ukraina zamierza nabyć polskie bezzałogowe statki latające i rodzime śmigłowce. Informację taką przekazał publicznie przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksandr Turczynow, podczas wystawy Broń i bezpieczeństwo w Kijowie.

Podczas zwiedzania wystawy przeprowadziliśmy rozmowy o bezpośrednim zakupie kilku śmigłowców [Mi-8] dla gwardii narodowej. Kupimy je razem z ministerstwem obrony – powiedział Turczynow. Oprócz tego duże zainteresowanie ukraińskiej armii i milicji wzbudziły polskie bezzałogowce. Jest to dla nas sprawa aktualna. Nasi polscy koledzy chcą dostarczać nam swoje produkty – dodał przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy.

Co ciekawe, Turczynow stwierdził, że polskie bsl mają bardzo dobre osiągi i mogą przenosić ładunek o masie do 15 kg, w tym także uzbrojenie. Na wystawie jest kilka bezzałogowców, które prosto z niej mogłyby zostać skierowane do strefy działań bojowych, gdzie posłużyłyby do unieszkodliwienia bsl używanych przez siły separatystów do kierowania ogniem (sic!) – podkreślił Ołeksandr Turczynow.

Wcześniej o konieczności zakupu bezzałogowych statków latających, a także karabinów snajperskich dużego kalibru dla potrzeb kierowanego przez siebie resortu, mówił też minister spraw wewnętrznych Ukrainy, Arsen Awakow.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.