Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zgoda na start Protona-M

Astronautyka, 27 września 2014

Rosyjska komisja państwowa zgodziła się na start rakiety nośnej Proton-M z satelitą Łucz. Poprzedni, majowy start zakończył się niepowodzeniem.

Zdjęcie: Roskosmos

Komisja państwowa po 4-dniowych badaniach zezwoliła Federalnej agencji kosmicznej Roskosmos na start rakiety nośnej Proton-M z blokiem przyspieszającym Briz-M i satelitą Łucz. Start zaplanowano na 28 września o 00:23 czasu moskiewskiego. Rakieta jest przygotowywana na platformie startowej nr 81 kosmodromu Bajkonur. Ma wynieść na orbitę aparat kosmiczny Łucz. Będzie to piąty start Protona-M w 2014.

16 maja rakieta Proton-M miała wynieść na orbitę satelitę telekomunikacyjnego Ekspress-AM4R (Rozbił się Proton-M, 2014-05-17). Jednak blok przyspieszający Briz-M z satelitą nie oddzielił się od poprzedniego stopnia  Zespół spłonął w górnych warstwach atmosfery. Przyczyną awarii było uszkodzenie łożyska pompy turbinowej sterowania silnika trzeciego stopnia rakiety. Ekspress-AM4R miał pracować na orbicie 15 lat.

FR planuje użytkowanie rakiet nośnych Proton-M do 2025. Proton-M z blokiem przyspieszającym Briz-M może wynosić na orbitę geostacjonarną satelity ważące ponad 6 ton. Geostacjonarne satelity Łucz mają stać się podstawą wielozadaniowego systemu retranslacji Łucz. Produkuje je spółka Informacyjne systemy satelitarne im. Reszetniewa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.