Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kwadrokopter – wykrywacz min

Lotnictwo wojskowe, 28 września 2014

US Navy testuje mały czterowirnikowiec wyposażony w system wykrywania min. Według specjalistów, próby przebiegają pomyślnie.

Czterowirnikowiec InstantEye Mk2 Gen3 w konfiguracji transportowej / Zdjęcie: PSI Tactical Robotics

Na bazie czterowirnikowca InstantEye Mk2 Gen3 przedsiębiorstwo PSI Tactical Robotics zbudowało latający, miniaturowy wykrywacz min. Wykorzystano przy tym miniaturowe, 3-osiowe magnetometry dużego zasięgu zaprojektowane przez Broadband Discovery Systems. Aparat zbudowano na zamówienie US Navy. O nowym produkcie donosi Defense News.

Kwadrokopter z wykrywaczem min przetestowano na brzegu i wodach o głębokości do 20 metrów. Według specjalistów z Naval Surface Warfare Center, próby przebiegły pomyślnie. InstantEye Mk2 Gen3 może wykrywać miny i wskazywać ich położenie saperom. Do niszczenia min mają służyć inne urządzenia bezzałogowe.

InstantEye Mk2 Gen3 o masie 320 g może przenosić ładunki o masie do 450 g. Jego średnica wynosi 25 cm. Kwadrokopter może wznosić się na wysokość ponad 3 km, a promień jego działania wynosi do 1,4 km. Długotrwałość lotu nie przekracza pół godziny.


Drukuj Góra