Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kwadrokopter – wykrywacz min

Lotnictwo wojskowe, 28 września 2014

US Navy testuje mały czterowirnikowiec wyposażony w system wykrywania min. Według specjalistów, próby przebiegają pomyślnie.

Czterowirnikowiec InstantEye Mk2 Gen3 w konfiguracji transportowej / Zdjęcie: PSI Tactical Robotics

Na bazie czterowirnikowca InstantEye Mk2 Gen3 przedsiębiorstwo PSI Tactical Robotics zbudowało latający, miniaturowy wykrywacz min. Wykorzystano przy tym miniaturowe, 3-osiowe magnetometry dużego zasięgu zaprojektowane przez Broadband Discovery Systems. Aparat zbudowano na zamówienie US Navy. O nowym produkcie donosi Defense News.

Kwadrokopter z wykrywaczem min przetestowano na brzegu i wodach o głębokości do 20 metrów. Według specjalistów z Naval Surface Warfare Center, próby przebiegły pomyślnie. InstantEye Mk2 Gen3 może wykrywać miny i wskazywać ich położenie saperom. Do niszczenia min mają służyć inne urządzenia bezzałogowe.

InstantEye Mk2 Gen3 o masie 320 g może przenosić ładunki o masie do 450 g. Jego średnica wynosi 25 cm. Kwadrokopter może wznosić się na wysokość ponad 3 km, a promień jego działania wynosi do 1,4 km. Długotrwałość lotu nie przekracza pół godziny.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.