Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MRAP dla ZEA

Wojska lądowe, 29 września 2014

DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne do uzyskania zgody na przekazanie Zjednoczonym Emiratom Arabskim ponad 4,5 tys. samochodów patrolowych klasy Mine Resistant Ambush Protected (MRAP).

Zdjęcie: Oshkosh Defense

Przesłane do Kongresu USA dokumenty zawierają prośbę o zgodę na przekazanie ZEA 4569 samochodów patrolowych klasy MRAP pochodzących z zapasów magazynowych US Army i Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC), w tym 3360 rodziny MaxxPro, 1150 Caiman Multi-Terrain Vehicle (CMTV), 44 MRAP All-Terrain Vehicle (M-ATV, na zdjęciu) oraz 15 wozów zabezpieczenia technicznego, wraz z usługami remontowo-modernizacyjnymi. Przyszłe porozumienie dotyczy też wsparcia technicznego podczas użytkowania pojazdów, dostaw części zamiennych i dodatkowych pakietów opancerzenia oraz przeszkolenia załóg i zespołów obsługi. Jego wartość może wynieść 2,5 mld USD (8,2 mld zł).

Pojazdy zostaną przekazane ZEA w ramach rządowego programu Excess Defense Articles (EDA), co oznacza, że odbiorca opłaci jedynie koszt ich remontu i/lub modernizacji oraz transportu do kraju. W przeszłości, wozy te były eksploatowane przez USA na misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie. Przywrócenie zdatności użytkowej i modernizacja omawianych wozów zostaną zlecone Navistar Defense, BAE Systems oraz Oshkosh Defense.

ZEA są kolejnym sojusznikiem USA, pozyskującym używane do niedawna przez Amerykanów samochody klasy MRAP (Dla kogo ex-amerykańskie MRAP?, 2014-03-31?). Wcześniej na ich odbiór zdecydowały się m.in. Chorwacja oraz Pakistan (MRAP dla Pakistanu, 2014-09-21, M-ATV dla Chorwacji, 2014-07-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.