Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MESKO dostarczy amunicję 120 mm

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 września 2014

Zakończyły się negocjacje Inspektoratu Uzbrojenia z MESKO w sprawie zamówienia 14 tys. nabojów 120 mm x 570 z pociskami odłamkowo-burzącymi.

Amunicja 120 mm HE przeznaczona jest do niszczenia znajdującej się w ukryciu siły żywej przeciwnika, lekkich umocnień, lekko i średnio opancerzonych wozów bojowych oraz środków przeciwpancernych przeciwnika / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Dostawa 14 tys. nabojów 120 mm HE o wartości 114,4 mln zł (w cenie jednostkowej 8170 zł) ma zostać zrealizowana w latach 2014-2017 (PGZ wspiera Mesko, 2014-09-11). Są one produkowane w Polsce przez Polski Holding Obronny. Skorupy pocisków powstają w MESKO oddział Kraśnik-Bolechowo, elaboruje je MESKO oddział Pionki (Naboje z MESKO dla polskich Leopardów, 2014-08-21).

Inspektorat Uzbrojenia zdecydował się kupić amunicję 120 mm x 570 z pociskami odłamkowo-burzącymi z MESKO w ramach procedury negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu, ponieważ naboje tego typu zostały wprowadzone do wyposażenie polskich Sił Zbrojnych pod koniec 2012.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.