Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kurdowie szkoleni w Bawarii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 30 września 2014

W bawarskim Hammelburgu kilkudziesięciu kurdyjskich Peszmergów jest zaznajamianych z obsługą uzbrojenia, przekazywanego im do walki z bojówkami Państwa Islamskiego.

Berlin chce zaopatrzyć około 10 tys. kurdyjskich żołnierzy w niemieckie uzbrojenie i wyposażenie wojskowe. Dostawom towarzyszą szkolenia, organizowane zarówno w Niemczech jak i na północy Iraku / Zdjęcie: MO Niemiec

Od soboty Kurdowie szkoleni są na terenie specjalnego ośrodka Bundeswehry w Hammelburgu. Na potrzeby kursu kurdyjskie władze wyselekcjonowały 32 wojskowych, którzy po powrocie do kraju będą służyli jako instruktorzy, przygotowujący większe grupy żołnierzy do obsługi przekazywanego im niemieckiego uzbrojenia.

W połowie miesiąca, władze w Berlinie zapowiedziały przekazanie siłom zbrojnym Autonomii Kurdyjskiej m.in. 8 tys. 7,62-mm karabinów automatycznych G3 i tylu samo 5,56-mm karabinków G36, 40 7,62-mm uniwersalnych karabinów maszynowych MG3, 30 wyrzutni oraz 500 ppk Milan, a także 60 samochodów terenowych MB 250 GD Wolf, 40 samochodów ciężarowych Unimog i 5 samochodów patrolowych Dingo 1 (Niemiecka pomoc wojskowa dla Kurdystanu, 2014-09-15). Dostawy realizowane są od zeszłego tygodnia.

Poza organizacją kursów szkoleniowych bezpośrednio w Niemczech, władze w Berlinie zdecydowały się też na wysłanie do Iraku około 40 instruktorów wojskowych. Ich zadaniem będzie koordynacja transferu wartego około 70 mln euro (292 mln zł) zaopatrzenia wojskowego oraz przygotowanie Kurdów do obsługi niemieckiego uzbrojenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.