Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saudowie uszczelniają granicę z Irakiem

Strategia i polityka, 03 października 2014

Arabia Saudyjska wdrożyła system kontroli 900-kilometrowego odcinka granicy z Irakiem.

Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Northern Border Security (NBS) wdrożono przy pomocy Airbus Defence and Space. Odcinek niespokojnej granicy z Irakiem został zabezpieczony m.in. umocnieniami ziemnymi oraz trzema rzędami ogrodzenia. Kontrolę 900-km pasa granicznego zapewnia 40 wież obserwacyjnych wyposażonych w radary TRGS-SEC (Tactical Radar Ground Surveillance, Security) i dzienno-nocne kamery, 38 wież telekomunikacyjnych, 32 strażnice oraz 240 pojazdów patrolowych i 10 wozów rozpoznawczych, przekazujących zbierane informacje bezpośrednio do jednego z 7 lokalnych centrów dowodzenia, centrali oraz ministerstwa spraw wewnętrznych w Rijadzie.

NBS jest elementem znacznie ambitniejszego programu, Saudi Border Guard Development, zmierzającego do uruchomienia kompleksowego systemu dozoru granicy. Kontrola irackiego odcinka granicznego ma dla Saudów kluczowe znaczenie, ze względu na realne zagrożenie infiltracji ich terytorium przez bojowników Państwa Islamskiego. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy saudyjskie lotnictwo wojskowe bierze udział w nalotach na pozycje islamistów w Iraku i Syrii (F-22 w roli bombowca, 2014-09-24). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.