Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe połączenia Ryanair z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 09 października 2014

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły wczoraj, że w sezonie letnim 2015 będą oferować z Krakowa 28 połączeń.

Zdjęcie: Marcin Sigmund

Tradycyjnie na zimę przewoźnik zawiesza typowo wakacyjne kierunki, takie jak Majorka, Malta czy Madryt (Ryanair wznawia loty Kraków-Gdańsk , 2014-10-03). Połączenia te mają wrócić wraz z rozpoczęciem przyszłorocznego sezonu letniego. Choć na razie Ryanair nie zapowiedział otwarcia nowych kierunków, to jednak zwiększy częstotliwość lotów na trasach ze stolicy Małopolski. Do Dublina rejsy będą wykonywane 9 razy w tygodniu, zamiast dotychczasowych 7. Tygodniowa częstotliwość lotów do Eindhoven i Liverpoolu wzrośnie z 2 do 3, a do Londynu z 14 do 16.

Samoloty irlandzkiego przewoźnika będą wykonywały z Krakowa łącznie 108 lotów w tygodniu, czyli o 6% więcej niż dotychczas. Według szacunków na trasach z / do Krakowa Ryanair przewiezie 1,7 mln pasażerów w ciągu roku, co pozwoli na utrzymanie pozycji lidera wśród przewoźników operujących z krakowskiego portu.

Obecnie w Polsce Ryanair dysponuje dwoma bazami w Krakowie i Wrocławiu, a pod koniec tego miesiąca zaczną działać bazy na lotniskach w Modlinie i Gdańsku. W sumie linia dociera na 11 polskich lotnisk, z których wykonuje ponad 120 połączeń.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.