Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Vikrant prawie gotowy

Marynarka wojenna, 10 października 2014

Prace nad pierwszym indyjskim rodzimym lotniskowcem, przyszłym INS Vikrant, są ukończone w 90%. W przyszłym roku okręt rozpocznie próby morskie.

INS Vikrant będzie pierwszym indyjskim lotniskowcem budowanym wysiłkiem lokalnego przemysłu zbrojeniowego. Około 80% konstrukcji jednostki zostało zaprojektowane i wyprodukowane w kraju użytkownika / Zdjęcie: Deccan Chronicle

Przedstawiciele odpowiedzialnej za dostawę jednostki stoczni Cochin Shipyard Limited, poinformowali że zakończono już 90% prac związanych z budową okrętu. Konstrukcja kadłuba lotniskowca jest gotowa w 85%. Dokończenie jego budowy, w tym doposażenie nadbudówki, przygotowanie pokładu lotniczego oraz montaż elementów układu napędowego, w tym 4 turbin gazowych GE LM2500, pochłonie około 190 mld INR (10 mld zł) (Miliardy na dokończenie INS Vikrant, 2014-07-10).

Próby morskie zwodowanego latem 2013 okrętu mają rozpocząć się w przyszłym roku (Wodowanie INS Vikrant, 2013-08-12). Jednostka powinna trafić do marynarki wojennej Indii w 2018, 4 lata później niż pierwotnie przewidywano. Opóźnienia wynikają m.in. z potrzeby przeprojektowania układu pędnego oraz poprawy jakości wykonania jego poszczególnych elementów, w tym skrzyń przekładniowych.

Cały czas trwają też przygotowania do budowy drugiego z rodzimych lotniskowców, INS Vishal. Okręt został przeprojektowany, w czym pomogły doświadczenia z prac nad pierwszym z nich. Będzie wypierał 65 tys. t. (w porównaniu do 40 tys. t. INS Vikrant) i otrzyma napęd atomowy. Według przyjętego terminarza, jednostka zostanie zwodowana w 2022. Trzy lata później wejdzie do służby.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.