Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuska broń dla Libanu

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 października 2014

Francja uzyskała zamówienia Libanu na broń wartą 3 mld dolarów. Transakcje będą finansowane z grantu Arabii Saudyjskiej.

Francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian ogłosił, że prezydent Francois Hollande wyraził zgodę na sprzedaż Libanowi broni wartej 3 mld USD (ok. 10 mld zł). Transakcje mają zostać opłacone z grantu, który Bejrut uzyskał od Arabii Saudyjskiej. Konkretne kontrakty będą podpisywane sukcesywnie w najbliższych dniach. Jako pierwsze rozpoczęły się dostawy śmigłowców dla libańskiego lotnictwa wojskowego.

Jak donosi IHS Jane’s, pakiet uzbrojenia, które ma dostarczyć francuski przemysł zbrojeniowy, obejmuje m.in. rakietowe zestawy przeciwlotnicze krótkiego zasięgu Mistral na opancerzonych platformach lądowych, przeciwlotnicze zestawy artyleryjskie kal. 20 mm, transportery opancerzone VBC-90, haubice kal. 155 mm na podwoziach samochodowych CAESAR (Sigma 30 dla Caesarów, 2014-03-05) i śmigłowce wielozadaniowe AS.532 Cougar. Marynarka libańska ma otrzymać 3 kutry rakietowe projektu Combattante FS56. Kutry będą uzbrojone w kompleksy przeciwlotnicze Simbad z pociskami Mistral i zestawy artyleryjskie Narwhal kal. 20 mm.

Arabia Saudyjska ogłosiła przyznanie Libanowi grantu w wysokości 3 mld USD w grudniu 2013. Miał on zostać przeznaczony na wzmocnienie libańskich sił zbrojnych, potrzebne do walki z przenikającymi z Syrii rebeliantami muzułmańskimi. Od razu wskazano Francję, jako dostawcę sprzętu. W sierpniu 2014 Liban ogłosił, że uzyskał kolejne wsparcie Arabii Saudyjskiej, tym razem w wysokości miliarda dolarów (3,3 mld zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.