Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

McLeod zwyciężył w Las Vegas

Lotnictwo cywilne, 13 października 2014

W rozegranych w ubiegły weekend w Las Vegas zawodach Mistrzostw Świata Red Bull Air Race zwyciężył Kanadyjczyk Pete McLeod.

Przedostatni wyścig z serii Mistrzostw Świata Red Bull Air Race odbył się w Las Vegas, nad torem wyścigowym

W siódmym w tym roku wyścigu Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, który odbył się w Las Vegas, zwyciężył Pete McLeod. O jego triumfie zadecydował wynik z kwalifikacji. Finałowe rundy zostały przerwane przez porywisty wiatr.

Silny wiatr zmusił organizatorów do przerwania zawodów w trakcie pierwszej z trzech finałowych rund, w związku z czym zwycięzcą przystanku Mistrzostw Świata Red Bull Air Race rozegranego w niedzielę w Las Vegas został Kanadyjczyk Pete McLeod. Wygrana w sobotniej rundzie kwalifikacyjnej zapewniła mu pierwsze zwycięstwo w jego karierze. Dzięki czwartemu z rzędu drugiemu miejscu Brytyjczyk Nigel Lamb ma już 53 pkt na koncie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej (Dublet Brytyjczyków w Ascot, 2014-08-18). Pierwszą trójkę zamknął Niemiec, Matthias Dolderer, dla którego było to pierwsze podium w tym sezonie.

Zwyciężył w nim Kanadyjczyk Pete McLeod. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Nigel Lamb, a trzecie Niemiec, Matthias Dolderer

W pogodne i słoneczne popołudnie w Las Vegas nagle zaczęły wiać porywiste wiatry, o prędkości przekraczającej 30 węzłów 915 m/s). Podmuchy przewróciły kilka 25-m pylonów. Mimo niesprzyjającej aury aż 11 z 12 pilotów zdołało pokonać tor nad Las Vegas Motor Speedway, jednak popełnili mnóstwo błędów i otrzymali wiele kar. Silny wiatr pokrzyżował plany dwóch faworytów: Brytyjczyka Paula Bonhomme’a i Austriaka Hannesa Archa, którzy toczyli walkę o mistrzostwo z Lambem.

To pokazuje, jak ważne są kwalifikacje – szczególnie, gdy pogoda może być ważnym czynnikiem, niespodziewanie zmieniającym bieg rywalizacji – powiedział McLeod, który w tym sezonie wygrał cztery z siedmiu sesji kwalifikacyjnych, ale na koncie miał tylko dwa trzecie miejsca wywalczone w Abu Dhabi i teksańskim Forth Worth.

Pierwsze zwycięstwo w karierze zapewniła McLeodowi wygrana w sobotniej rundzie kwalifikacyjnej / Zdjęcia: Red Bull Air Race

Klasyfikacja generalna ponownie uległa zmianie. Po rywalizacji w Las Vegas prowadzenie objął Nigel Lamb z W. Brytanii, który ma 53 pkt. Na drugim miejscu plasuje się Arch z 48 pkt, a tuż za nim Bonhomme, który zgromadził 47 pkt. Kolejne miejsca zajmują McLeod (37 pkt), Matt Hall (33), Nicolas Ivanoff (30), Matthias Dolderer (21), Martin Sonka (11), Yoshihide Muroya (10), Peter Besenyei (6), Kirby Chambliss (5) i Michael Goulian (0).

Do końca tegorocznej rywalizacji Red Bull Air Race pozostał już tylko jeden wyścig. Odbędzie się 25-26 października w austriackiej miejscowości Spielberg.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.