Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek portugalskiego patrolowca

Marynarka wojenna, 22 października 2014

Kilka dni temu doszło do wypadku z udziałem portugalskiego okrętu patrolowego typu Viana do Castelo, NRP Figueira da Foz (P361).

Jednostki typu Viana do Castelo mają 83,1 m długości i 12,9 m szerokości. Wypierają 1850 t. Rozwijają prędkość 21 w. Na ich uzbrojenie składa się m.in. 30-mm zestaw obrony bezpośredniej Marlin WS. Okręty budowano w ramach programu Navios de Patrulha Oceânica (NPO2000)

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w pobliżu portu morskiego w Viana do Castelo, na północnym zachodzie kraju. Według informacji przekazanych przez użytkownika okrętu, Marinha Portuguesa (marynarkę wojenną Portugalii), z niewiadomych przyczyn jednostka zahaczyła o dno morskie, w wyniku czego uszkodzone zostały elementy układu pędnego oraz płetwa steru.

Uszkodzony okręt przetransportowano za pomocą holowników do suchego doku portu. Tam rozpoczęły się oględziny dolnej części kadłuba jednostki i szacowanie strat. Patrolowiec zostanie najprawdopodobniej wyłączony ze służby na co najmniej kilka tygodni.

W wyniku wypadku, do którego doszło pod koniec zeszłego tygodnia na północnym zachodzie kraju, drugi z portugalskich okrętów patrolowych typu Viana do Castelo uszkodził elementy układu pędnego oraz płetwę steru / Zdjęcia: MO Portugalii

NRP Figueira da Foz to 2. z portugalskich okrętów patrolowych typu Viana do Castelo. Budowaną przez rodzime Estaleiros Navais de Viana do Castelo jednostkę, przyjęto do służby 25 listopada 2013. Pierwotnie, Marinha Portuguesa chciała użytkować co najmniej 6 okrętów tego typu. Pod koniec zeszłego roku Lizbona ogłosiła jednak, że względu na trudności budżetowe ministerstwo obrony zrezygnowało z pozyskania kolejnych jednostek w najbliższym czasie (Portugalia rezygnuje z patrolowców, 2013-12-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.