Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Skuteczne naloty USA

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 października 2014

Według danych zebranych przez syryjskich aktywistów, trwające od miesiąca naloty koalicji wielonarodowej na Syrię doprowadziły do śmierci ponad 500 islamistów.

W wyniku trwającej od miesiąca kampanii nalotów koalicji wielonarodowej na pozycje islamistów w Syrii, zabito ponad 500 bojowników Państwa Islamskiego oraz powiązanej z al-Kaidą grupy Dżabhat an-Nusra. Autorzy dokumentu podkreślają, że rzeczywista liczba strat po stronie islamistów może być większa. Szacuje się, że w Iraku i Syrii działa 20-30 tys. bojowników PI / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka opublikowało dane dotyczące skutków trwających od miesiąca nalotów wojsk lotniczych i marynarki wojennej USA oraz państw sojuszniczych, na pozycje islamistów w Syrii (F-22 w roli bombowca, 2014-09-24). Wskutek bombardowań, siłom międzynarodowym udało się zabić co najmniej 521 ekstremistów. Zdecydowana większość z nich, bo 464, to członkowie Państwa Islamskiego. Pozostali podporządkowani byli przywódcom powiązanej z al-Kaidą grupy Dżabhat an-Nusra. Wskutek działań bojowych nad Syrią zginąć miało też 32 cywilów.

Uderzenia na pozycje islamistów w Syrii prowadzone są przez lotnictwo wojskowe USA przy pomocy statków powietrznych państw regionu, w tym Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Jordanii, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. US Navy wystrzeliła też w kierunku syryjskiego terytorium ponad 40 pocisków samosterujących Tomahawk. Na początku października, USA informowały, że dzienny koszt operacji powietrznych nad Irakiem i Syrią wynosi 7-10 mln USD (23-33 mln zł) (Koszt nalotów na pozycje PI, 2014-10-07).

W kampanię nalotów na pozycje Państwa Islamskiego, choć ograniczonych do terytorium Iraku, włączyły się także państwa europejskie, w tym Wielka Brytania, Francja, Dania, Belgia i Holandia (Duńczycy już w Kuwejcie, 2014-10-06, Tornado atakują PI, 2014-10-01). Niebawem naloty na pozycje islamistów powinny przeprowadzić wojska lotnicze Kanady, które dotąd ograniczały się jedynie do dostaw uzbrojenia i wyposażenia wojskowego dla sił zbrojnych Iraku oraz wojsk Autonomii Kurdyjskiej (Kanadyjska pomoc dla Iraku, 2014-09-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.