Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy lot S-100 nad Ukrainą

Strategia i polityka, 24 października 2014

Pozyskane przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie śmigłowce bezzałogowe, Camcopter S-100, wykonały wczoraj pierwsze loty w pobliżu ukraińskiego Mariupola.

Zdjęcie: OBWE

W obecności zaproszonych dziennikarzy, przedstawiciele misji OBWE na Ukrainie, Special Monitoring Mission to Ukraine (SMMU), przeprowadzili symboliczny oblot pozyskanych niedawno śmigłowców bezzałogowych Camcopter S-100. Dziś z kolei, jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, bezzałogowce rozpoczną wykonywanie rutynowych lotów patrolowych nad terenami ogarniętymi walkami między ukraińską armią a prorosyjskimi separatystami.

W pierwszych tygodniach misji, rozwijające prędkość 220 km/h śmigłowce będą eksploatowane nad obszarami na południe od Doniecka, aż do Morza Azowskiego, a także na wschód, w kierunku ukraińsko-rosyjskiej granicy. Obszar prowadzonych działań może zostać z czasem zmieniony, wraz z ewentualnymi przesunięciami linii frontu.

W myśl porozumienia z września, misja SMMU otrzymała 2-4 śmigłowce bezzałogowe S-100. Wiropłaty będą pilotowane przez przedstawicieli producenta, austriackiego Schiebela, którzy jednocześnie będą odpowiedzialni za obsługę techniczną tych statków powietrznych (S-100 na Ukrainę, 2014-09-16).

W przypadku pozytywnych doświadczeń z eksploatacji austriackich śmigłowców bezzałogowych, kierownictwo misji SMMU może zasugerować pozyskanie kolejnych jednostek. Przedstawiciele OBWE mówią nawet o możliwości zakupu i wysłania nad Ukrainę do 10 S-100.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra