Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test Siniewy

Marynarka wojenna, 05 listopada 2014

Ze znajdującego się pod wodą okrętu Tuła wystrzelono dziś rakietę strategiczną Siniewa. Jej głowice ćwiczebne trafiły w wyznaczone cele na Kamczatce.

Podwodny krążownik Floty Północnej Tuła wystrzelił dziś spod wód Morza Barentsa międzykontynentalną rakietę balistyczną Siniewa (Kolejna udana próba Siniewy, 2011-07-27). Był to test szkolno-bojowy zrealizowany dla sprawdzenia niezawodności rakiet tego typu. Uznano go za udany. Głowice ćwiczebne trafiły w cele wyznaczone na poligonie Kura na Kamczatce.

RSM-54 Siniewa to strategiczna, trzystopniowa rakieta z silnikami na paliwo ciekłe. Może przenosić 4-8 głowic bojowych o łącznej masie do 2,5 ton. Od 1999 jest produkowana w zmodernizowanej wersji. Stanowi uzbrojenie okrętów podwodnych trzeciej generacji projektu 667BRDM Delfin.

Okręt podwodny Tuła został zbudowany w 1987 w stoczni Siewmasz. Niedawno przeszedł modernizację w stoczni Zwiezdoczka. Obecnie operuje głównie w wodach Arktyki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.