Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezja zamawia Panthery

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 05 listopada 2014

Marynarka wojenna Indonezji zamówiła 11 śmigłowców Airbus Helicopters AS565 MBe Panther. Będą one przeznaczone do zwalczania okrętów podwodnych.

AS565 MB lotnictwa Marynarki Wojennej Francji / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut (TNI–AL) zawarła z Airbus Helicopters porozumienie w sprawie nabycia 11 śmigłowców AS565 MBe Panther w wersji zwalczania okrętów podwodnych. Dostawy wiropłatów zostaną zrealizowane w ciągu następnych 3 lat.

Panthery trafią najpierw do zakładów PT Dirgantara Indonesia. Tam zostanie zabudowane w nich wyposażenie do zwalczania okrętów podwodnych, m.in. sonar zanurzeniowy HELRAS oraz elementy umożliwiające przenoszenie i zrzut torped. To właśnie możliwość wzięcia udziału rodzimego przemysłu w przedsięwzięciu zadecydowała o zakupie AS565 MBe, a nie AgustaWestland Super Lynx 300 (Indonezja negocjuje zakup AS565, 2014-05-05).

Nowe śmigłowce TNI–AL będą przystosowane do operowania zarówno z baz lądowych, jak i pokładów okrętów. Jednym z ich głównych zadań będą patrole nad wodami cieśnin Malakka i Sundajskiej, którymi idą statki przewożące m. in. ropę naftową.

Siły zbrojne Indonezji używają także innych śmigłowców Airbus Helicopters: szkolnych EC120 Colibri, lekkich uderzeniowych Fennec i Bo105 oraz transportowych Puma i Super Puma. Wkrótce dołączą do nich EC725  przystosowane do zadań ratownictwa bojowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.