Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy lot Robinsona

Lotnictwo cywilne, 06 sierpnia 2008

Rekord Rosji w przelocie lekkim śmigłowcem Robinson 22 (RA 04381) pobił Siergiej Ananow, lecąc z Moskwy do Jakucka.

Całkowita długość trasy wyniosła 6200 km, a lot odbywał się na wysokości 300-400 m ze średnią prędkością 165 km/h. Rozpoczął się 29 lipca, a zakończył 4 sierpnia o 17:00. Śmigłowiec wielokrotnie lądował dla uzupełnienia paliwa - w Kazani, Jekaterinburgu, Omsku, Krasnojarsku, Kirensku i Olminisku. W kabinie pilot umieścił dodatkowe zbiorniki z paliwem.

Lot zakończył się w Maganie w Republice Sacha w Jakucji. Śmigłowiec przebywał łącznie w powietrzu 39 godzin. Od startu pod Moskwą do lądowania w Maganie minęło 158 godzin.

Ananow nie jest zawodowym pilotem. Jego lot miał udowodnić, że możliwe jest latanie lekkimi śmigłowcami nad całą Rosją. Rekord pobił przy okazji dotarcia na miejsce ekspedycji etnograficznej Olgujdach, która ma potrwać 2 tygodnie w dolinie rzeki Wiljuj.

Śmigłowiec był wyposażony w GPS, ale cały lot odbywał się pod nadzorem naziemnych służb nawigacyjnych. Kontrolerzy nawiązywali kontakt z pilotem co 30 minut. Ananow po wylądowaniu narzekał na warunki atmosferyczne, które szczególnie trudne były w czasie lotu z Omska do Krasnojarska.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.