Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FPR-10 przeciwko roślinności

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 listopada 2014

Na konferencji IHSC, Elbit Systems zaprezentował nowy radar do wykrywania i śledzenia celów ukrywających się w gęstej roślinności.

Radar FPR-10 składa się z trzech niezależnych sensorów, działających w paśmie UHF. To właśnie analiza i złożenie trzech niezależnych sygnałów pozwala na skuteczne penetrowanie gęstej roślinności / Zdjęcie: Elbit Systems

Radar FPR-10 został zaprojektowany i wykonany przez Elisra, oddział Elbit Systems tworzący system walki i rozpoznania radioelektronicznego. Urządzenie, zbudowane z wykorzystaniem rozwiązań wykorzystywanych w radarach rozpoznania pola walki, wykrywa przemieszczające się pojazdy i osoby ukryte w gęstej roślinności lub znajdujące się za nią.

System może analizować wielkość celu i wzorce jego ruchu. Wykryte sygnatury umieszczane są na cyfrowej mapie obszaru działania, a FPR-10 jest w stanie, na podstawie dotychczasowych danych, wyświetlić m.in. ich kierunek poruszania się. Dowolną liczbę FPR-10 można łączyć w sieć, zabezpieczającą obszary o dużej powierzchni. Rozwiązanie to pozwala na obserwację długich granic państwowych, przebiegających w terenach leśnych.

FPR-10 charakteryzuje się szerokim polem działania (szerokość wiązki 45 stopni, wysokość 20 stopni) i zastosowaniem trzech osobnych nadajników działających w częstotliwościach UHF. Umożliwia to wykrywanie i śledzenie wielu celów równocześnie. Radar został zaprojektowany tak, aby zarówno trudne warunki działania – bardzo wysoka temperatura czy wilgotność, charakterystyczne dla obszarów silnie zarośniętych, jak i zakłócenia od samej roślinności nie wpływały na jego skuteczną pracę.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.