Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmigłowce dla USA

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 18 listopada 2014

Sikorsky Aircraft otrzymało warte ponad 1,3 mld USD zlecenie na dostawę 102 śmigłowców transportowych dla US Army i US Navy.

Zdjęcie: Departament Obrony USA

Wojska lądowe USA pozyskają 41 śmigłowców transportowych UH-60M i 24 HH-60M w wersji ewakuacji medycznej (Medevac), kosztem 772 mln USD (2,5 mld zł). Wiropłaty zostaną dostarczone do lata przyszłego roku. US Navy zamówiła z kolei 8 MH-60S Seahawk w odmianie transportowo-poszukiwawczej i 29 MH-60R przystosowanych do zwalczania okrętów podwodnych. Koszt ich zakupu wynosi 553 mln USD (1,8 mld zł). Trafią one do odbiorcy do końca 2015.

Śmigłowce pozyskiwane przez US Army pozwolą na wycofanie z linii obecnie eksploatowanych wiropłatów rodziny UH-60. Marynarka wojenna USA będzie z kolei mogła sformować kolejne eskadry wyposażone w MH-60R/S, wykonujące zadania przede wszystkim w ramach lotniskowcowych grup uderzeniowych.

Przed kilkoma dniami US Navy odebrała od konsorcjum Sikorsky Aircraft/Lockheed Martin 200. MH-60R. Śmigłowiec przydzielono do HMS-72 z Naval Air Station Jacksonville na Florydzie (Dwusetny MH-60R, 2014-11-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.