Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna korweta typ 056A w linii

Marynarka wojenna, 19 listopada 2014

Marynarka wojenna ChRL wprowadziła do służby kolejną korwetę typ 056/056A (typu Jiangdao) przystosowaną do zwalczania okrętów podwodnych.

Korwety typu Jiangdao przyjmowane są do służby od przełomu 2012/2013. W linii zastępują wiekowe patrolowce typ 037-1G Houxin, a w przyszłości mają także wyprzeć fregaty typ 053 Jianghu. W planach ChRL jest pozyskanie co najmniej 30 jednostek tego typu / Zdjęcie: MO ChRL

Korwetę typ 056A, Sanmenxia (593) zwodowano 13 listopada w Zhoushan na wschodzie kraju. Okręt podporządkowano dowództwu Floty Morza Wchodniochińskiego, która dysponuje już 4 jednostkami tego typu.

Sanmenxia jest drugą z korwet typu 056A przystosowaną do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP). Wyposażono ją m.in. w sonar o zmiennej głębokości zanurzania (VDS). Na pokładzie będzie też przenosić śmigłowiec. Kilka dni wcześniej dowództwo Floty Morza Południowochińskiego odebrało pierwszy okręt typu Jiangdao w konfiguracji ZOP, Zhuzhou (594) (Pierwsza korweta typ 056A ZOP, 2014-11-12).

Korwety typ 056/056A uzbrojone są m.in. w wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych YJ-83 (C802) umieszczone na śródokręciu, ośmioprowadnicową wyrzutnię pocisków przeciwlotniczych FL-3000N zamontowaną w tylnej części nadbudówki, 76-mm armatę morską AK-176, dwa 30-mm działa i 6 wyrzutni torpedowych. Jednostki rozwijają prędkość 25-28 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 16 w, wynosi 6400 km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.