Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemiecki kontyngent w Afganistanie po 2014

Strategia i polityka, 19 listopada 2014

Blisko tysiąc niemieckich żołnierzy będzie pełnić służbę w Afganistanie po zakończeniu misji ISAF.

Niemiecki kontyngent w Afganistanie liczy obecnie 1707 żołnierzy. Przez 13 lat obecności w tym kraju, Niemcy stracili 55 żołnierzy, w większości w wyniku działań bojowych lub ataków członków afgańskich sił bezpieczeństwa / Zdjęcie: MO Niemiec

Niemcy będą stanowili część liczącego 12 tys. żołnierzy kontyngentu nowej wielonarodowej misji, Resolute Support. Jej założeniem jest podnoszenie zdolności bojowej afgańskich sił zbrojnych i policyjnych, poprzez szkolenie i przekazywanie nowego uzbrojenia (Dunford o USA w Afganistanie po 2014, 2014-06-05).

Co najmniej 8 tys. żołnierzy misji Resolute Support wystawią USA. Ich uzupełnieniem będą kontyngenty państw europejskich. Poza Niemcami, udział w misji zapowiedziały już Włochy. Rzym zamierza utrzymać w Afganistanie około 500 wojskowych. Żołnierze będą stacjonować w stolicy kraju, Kabulu oraz Mazar-i Szarif, Heracie, Kandaharze i Jalalabadzie.

Niemieccy żołnierze będą odpowiedzialni za szkolenie i dozbrajanie oddziałów wojska i policji stacjonujących na północy kraju. Ich zadaniem będzie też ochrona projektów infrastrukturalnych finansowanych z budżetu federalnego, a także nadzór nad wydatkowaniem przez lokalne władze niemieckich środków pomocowych w wysokości blisko 2 mld zł (430 mln euro) rocznie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.