Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja peruwiańskich SH-2G

Lotnictwo wojskowe, 24 listopada 2014

Zakupione przez Peru śmigłowce morskie SH-2G Super Seasprite przejdą remont i modernizacje.

Zdjęcie: MO Nowej Zelandii

Cztery śmigłowce otrzymają nowe lub zmodernizowane wyposażenie pokładowe, służące do obserwacji i analizy otoczenia oraz zwalczania okrętów podwodnych, w tym radiolokatory APS-143C(v)3 i sonary zanurzeniowe. Piąty zostanie z kolei poddany przeglądowi technicznemu, poprzedzającemu jego przekazanie nowemu użytkownikowi (Peru kupuje śmigłowce morskie, 2014-10-10).

Modernizacja peruwiańskich śmigłowców została zlecona General Dynamics Canada i ich producentowi, Kaman Aerospace. Jej szczegóły opracowano na podstawie doświadczeń z kanadyjskiego programu zakupu wiropłatów CH-148 Cyclone (Kanada jednak kupi CH-148, 2014-01-08). Nowe śmigłowce będą stacjonować w przyszłości m.in. na odkupionym latem od Holandii okręcie zaopatrzeniowym HNLMS Amsterdam (HNLMS Amsterdam sprzedany, 2014-07-18).

Śmigłowce uzupełnią w linii obecnie eksploatowane Sikorsky SH-3D i Agusta/Bell 212ASW. Na ich uzbrojenie mają składać się m.in. w pociski klasy powietrze-powierzchnia AGM-65 Maverick oraz torpedy.

Nowe peruwiańskie śmigłowce były eksploatowane od 2001 przez Royal New Zealand Navy (RNZN, królewską Marynarkę Wojenną Nowej Zelandii). Wiropłaty zostały z czasem odsprzedane General Dynamics Air & Space of Canada. Ich miejsce zajmą wkrótce SH-2G(I), zakupione pierwotnie przez Australię. Canberra zrezygnowała z ich eksploatacji ze względu na problemy terminowością dostaw i zdatnością do lotu (Oblot nowozelandzkiego SH-2G, 2014-04-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.