Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Niemieckie pojazdy dla Kamerunu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 listopada 2014

Ministerstwo obrony Niemiec przekazało Kamerunowi 120 samochodów terenowych do walki z islamistami.

Zdjęcie: MO Niemiec

Niemcy przekazały Afrykanom 60 samochodów terenowych Mercedes-Benz 250GD Wolf oraz 60 samochodów ciężarowych Unimog. Wozy zostały odebrane przez ministra obrony Kamerunu, Edgara Alaina Mebe Ngo'o, podczas uroczystości zorganizowanej na terenie bazy wojskowej w Jaunde.

Wozy były w przeszłości eksploatowane przez niemiecki kontyngent wojskowy misji ISAF w Afganistanie. Przed ich wysłaniem do Afryki, pojazdy zostały gruntownie wyremontowane, co polepszyło ich stan techniczny i wydłużyło trwałość użytkową.

Pojazdy zostaną przekazane jednostkom wojskowym rozmieszczonym wzdłuż niestabilnej granicy z Nigerią. Działający na jej terenie islamiści Boko Haram podejmowali w przeszłości próby infiltracji Kamerunu, często kończące się starciami z lokalnymi siłami bezpieczeństwa (Islamiści giną na granicy z Kamerunem, 2014-09-09). Władze w Jaunde zapowiedziały wzmocnienie oddziałów stacjonujących na pograniczu (Kamerun broni się przed islamistami, 2014-07-31).

Część byłych wozów Bundeswehry zostanie też wysłana do Republiki Środkowej Afryki, aby wesprzeć siły pokojowe misji ONZ, UN Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in CAR (MINUSCA). Toczone tam od grudnia 2012 walki etniczne, kosztowały już życie ponad 5 tys. osób (Ponad 5000 ofiar w RŚA, 2014-09-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.