Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemieckie pojazdy dla Kamerunu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 listopada 2014

Ministerstwo obrony Niemiec przekazało Kamerunowi 120 samochodów terenowych do walki z islamistami.

Zdjęcie: MO Niemiec

Niemcy przekazały Afrykanom 60 samochodów terenowych Mercedes-Benz 250GD Wolf oraz 60 samochodów ciężarowych Unimog. Wozy zostały odebrane przez ministra obrony Kamerunu, Edgara Alaina Mebe Ngo'o, podczas uroczystości zorganizowanej na terenie bazy wojskowej w Jaunde.

Wozy były w przeszłości eksploatowane przez niemiecki kontyngent wojskowy misji ISAF w Afganistanie. Przed ich wysłaniem do Afryki, pojazdy zostały gruntownie wyremontowane, co polepszyło ich stan techniczny i wydłużyło trwałość użytkową.

Pojazdy zostaną przekazane jednostkom wojskowym rozmieszczonym wzdłuż niestabilnej granicy z Nigerią. Działający na jej terenie islamiści Boko Haram podejmowali w przeszłości próby infiltracji Kamerunu, często kończące się starciami z lokalnymi siłami bezpieczeństwa (Islamiści giną na granicy z Kamerunem, 2014-09-09). Władze w Jaunde zapowiedziały wzmocnienie oddziałów stacjonujących na pograniczu (Kamerun broni się przed islamistami, 2014-07-31).

Część byłych wozów Bundeswehry zostanie też wysłana do Republiki Środkowej Afryki, aby wesprzeć siły pokojowe misji ONZ, UN Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in CAR (MINUSCA). Toczone tam od grudnia 2012 walki etniczne, kosztowały już życie ponad 5 tys. osób (Ponad 5000 ofiar w RŚA, 2014-09-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra