Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjska policja wzywa do zakupu MRAP

Wojska lądowe, 27 listopada 2014

Przedstawiciele indyjskiej policji wzywają władze centralne do zakupu samochodów patrolowych klasy MRAP.

Stosowanie przez maoistów coraz bardziej wyrafinowanych taktyk walki, w tym użycie znanych z innych konfliktów asymetrycznych improwizowanych urządzeń wybuchowych, przyczyniają się do rosnących strat po stronie walczących z rebeliantami oddziałów paramilitarnych. Odpowiedzią na nowe zagrożenie ma być m.in. wprowadzenie do służby pojazdów klasy MRAP / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Dowództwo Central Reserve Police Force, największej organizacji paramilitarnej w Indiach, podporządkowanej Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, zwróciło się do rządu centralnego z apelem o zakup samochodów patrolowych klasy Mine Resistant Ambush Protected, wycofywanych przez USA z Afganistanu. Wprowadzenie wozów do służby stanowiłoby odpowiedź na rosnące zagrożenie ze strony działających w centrum i na wschodzie kraju maoistowskich rebeliantów, którzy coraz powszechniej stosują improwizowane urządzenia wybuchowe (IED).

Okazja do dozbrojenia oddziałów policji w pojazdy minoodporne jest dobra. USA poszukują chętnych na zakup samochodów klasy MRAP używanych w ramach misji ISAF w Afganistanie. Do tej pory na ich pozyskanie zdecydowała się m.in. Chorwacja i Pakistan, a także Zjednoczone Emiraty Arabskie (MRAP dla ZEA, 2014-09-29). Wozy przekazywane są odbiorcom w ramach rządowego programu Excess Defense Articles (EDA).

Przedstawiciele indyjskich oddziałów paramilitarnych zwracają też uwagę na potrzebę zakupu urządzeń pozwalających na wykrywanie i neutralizowanie środków walki asymetrycznej, takich jak IED i miny. W tym przypadku w grę mogłoby wchodzić pozyskanie używanych przez USA i państwa koalicji wielonarodowej w Afganistanie pojazdów Husky wyposażonych w system HMDS (Husky Mounted Detection Systems) (Ostatnie Husky dla USA, 2013-11-01, Części zamienne dla Husky HMDS, 2013-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.