Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Remont BNS Tamoio

Marynarka wojenna, 09 grudnia 2014

W Brazylii rozpoczęto przegląd konwencjonalnego okrętu podwodnego typu Tupi, BNS Tamoio (S31).

BNS Tamoio ma 61 m długości. Okręt wypiera 1400 t. Rozwija prędkość 21,5 w. Załogę stanowi ponad 30 oficerów i marynarzy. Jednostkę zbudowano na terenie zakładów stoczniowych Arsenal de Marinha do Rio de Janeiro w oparciu o projekt niemieckich Typ 209/1400 / Zdjęcie: MO Brazylii

Za rozpoczęty przed kilkoma dniami przegląd techniczny BNS Tamoio odpowiadają wojskowe zakłady stoczniowe Arsenal de Marinha do Rio de Janeiro. Przez najbliższe miesiące ocenie poddawany będzie stan techniczny wyposażenia pokładowego, w tym m. in. urządzeń obserwacji i analizy otoczenia morskiego, łączności, samoobrony i układu pędnego. Przestarzałe lub zużyte podsystemy zostaną wymienione na nowe.

Od 2005, kiedy zakończono poprzedni przegląd techniczny BNS Tamoio, okręt był używany do patrolowania wód brazylijskiej wyłącznej strefy ekonomicznej. Jednostka brała też udział w ćwiczeniach morskich prowadzonych wspólnie z sojusznikami z Ameryki Południowej i USA.

Przyjmowane do służby w latach 1989-1999 okręty podwodne typu Tupi zbudowano w oparciu o projekt niemieckich jednostek Typ 209/1400. Najstarsze z nich zostaną wkrótce zastąpione nowymi OP typu Scorpène (Plany zakupowe marynarki wojennej Brazylii, 2014-10-15). Część z okrętów może zostać z czasem zmodernizowana, co wydłuży ich trwałość użytkową i pozwoli na dłuższą eksploatację.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.