Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Instrukcja operacyjna dla załóg EC225

Lotnictwo cywilne, 10 grudnia 2014

Airbus Helicopters wspólnie z użytkownikami śmigłowców opracowuje pierwszą w branży śmigłowcowej Instrukcję operacyjną dla załóg lotniczych. Pierwszymi jej odbiorcami będą piloci eksploatujący EC225.

Instrukcja zawiera najlepsze praktyki i zalecenia dla załóg lotniczych śmigłowców EC225 używanych do transportu osób i ładunków na morskie platformy wydobywcze ropy naftowej i gazu ziemnego. Jest to pierwszy tego rodzaju dokument, opracowany przez producenta śmigłowców / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Koncern Airbus Helicopters poinformował dziś o pracach, prowadzonych wspólnie z użytkownikami śmigłowców, które mają zaowocować powstaniem Instrukcji operacyjnej dla załóg lotniczych śmigłowców EC225, wykonujących misje transportowe na morskie platformy wydobywcze ropy naftowej i gazu ziemnego (Trzy EC225 dla SonAir, 2014-06-06). Jest to pierwszy tego rodzaju dokument źródłowy, stworzony w przemyśle śmigłowcowym, który podkreśla inicjatywy w dziedzinie bezpieczeństwa, jakie europejskie przedsiębiorstwo podejmuje we współpracy z użytkownikami i przemysłowcami.

Wstępny dokument zawiera wytyczne Airbus Helicopters dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania podczas rutynowych sytuacji i podniesienia skuteczności operacyjnej. Zagadnienia zawarte w instrukcji obejmują procedury użytkowania awioniki glass cockpit, zautomatyzowanych instalacji pokładowych i podają wytyczne dotyczące podziału obowiązków pomiędzy pilotami (Zarządzanie zasobami załogi). W następnej kolejności w Instrukcji uwzględnione zostaną sytuacje awaryjne.

Pierwsze wydanie Instrukcji operacyjnej dla załóg lotniczych będzie stale aktualizowane, a zawartość dokumentu będzie rozszerzana. W planach Airbus Helicopters jest wydawanie kolejnych instrukcji tego typu, przeznaczonych dla innych śmigłowców wykonujących loty na morskie platformy wiertnicze – w tym dla EC175 (Heli-Expo 2014: Kolejne EC175 dla NVH, 2014-02-25). Instrukcja operacyjna dla załóg lotniczych EC225 dostępna jest w wersji elektronicznej, na stronie Airbus Helicopters’ e-TechPub, za darmo, do końca 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.