Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne USS Bataan

Marynarka wojenna, 12 grudnia 2014

BAE Systems otrzymało zlecenie na wykonanie przeglądu technicznego i remontu okrętu desantowego typu Wasp, USS Bataan (LHD 5).

USS Bataan przyjęto do służby w 1997. Okręt stacjonuje na stałe w Naval Station Norfolk. Jednostka ma 257 m długości i 32 m szerokości. Wypiera 41 tys. t. Rozwija prędkość ponad 25 w. W przyszłości okręty typu Wasp będą zastępowane w linii przez desantowce typu America / Zdjęcie: US Navy

Prace zostaną wykonane na terenie zakładów stoczniowych BAE Systems w Norfolk w Wirginii. USS Bataan powróci do US Navy w listopadzie 2015. Przedsięwzięcie będzie kosztowało Departament Obrony USA 115 mln USD (387,7 mln zł).

Przegląd techniczny USS Bataan zlecono po zakończeniu jego ostatniej wielomiesięcznej misji na wodach Morza Śródziemnego oraz Oceanu Indyjskiego (na zdjęciu podczas uroczystego wejścia do portu macierzystego w Norfolk). Przez ostatnie miesiące okręt brał udział m. in. w kampanii nalotów na pozycje islamistów z Syrii i Iraku. Startujące z jego pokładu pionowzloty AV-8B Harrier II wykonywały loty zwiadowcze nad terytoriami obu państw (Skuteczne naloty USA, 2014-10-23).

Omawiane zlecenie jest kontynuacją wieloletniego programu wydłużania trwałości użytkowej amerykańskich okrętów desantowych typu Wasp. Podobnym pracom poddawane były w przeszłości m.in. USS Wasp (LHD 1), USS Kearsarge (LHD 3) i USS Iwo Jima (LHD 7) (Remont USS Wasp, 2013-07-29). Ponadto, wiosną US Navy zleciła producentowi wsparcie techniczne niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke (BAE Systems będzie obsługiwać US Navy, 2014-04-29), a w przeszłości także krążowników typu Ticonderoga.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.