Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne saudyjskie Abrams M1A2S

Wojska lądowe, 22 grudnia 2014

Departament Obrony USA zlecił modernizację kolejnych saudyjskich czołgów Abrams M1A2 do standardu M1A2S.

Modernizacja saudyjskich czołgów M1A2 wydłuży ich trwałość użytkową i pozwoli na efektywną eksploatację na polu walki przez najbliższe 20 lat. Wartość programu modernizacyjnego wynosi blisko 3 mld USD (10,4 mld zł) / Zdjęcie: Departament Obrony USA

General Dynamics Land Systems otrzymało zlecenie modernizacji kolejnej transzy 42 saudyjskich czołgów Abrams M1A2 do standardu M1A2S. Wartość porozumienia wynosi 98 mln USD (340 mln zł). Prace zostaną wykonane na terenie zakładów GDLS Lima w Ohio.

Zmodernizowane czołgi trafią do Arabii Saudyjskiej do lipca 2016. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach rządowego programu Foreign Military Sale. Pośrednikiem w dostawach wozów będzie US Army.

W 2006 zawarto porozumienie o modernizacji do standardu M1A2S większości z 315 saudyjskich M1A2 pozyskanych przez Królestwo w połowie lat 1990., a także blisko 60 czołgów M1A1/A2 odkupionych z zapasów magazynowych sił zbrojnych USA. Pojazdy otrzymają m. in. nowy system kierowania ogniem, urządzenia obserwacji i analizy otoczenia pracujące w świetle dziennym i w nocy, wydajniejsze zespoły napędowe, dodatkowe panele opancerzenia oraz elementy standardu modernizacyjnego M1A2SEP, w tym nowe komputery, układy celownicze, wyświetlacze i urządzenia łączności, pozwalające na działanie na sieciocentrycznym polu walki (Kolejne zlecenie na modernizację saudyjskich Abramsów, 2013-09-19, Remonty saudyjskich Abramsów, 2012-04-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.