Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończenie montażu pierwszego P-8A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 sierpnia 2008

Przedwczoraj Boeing zakończył montaż pierwszego samolotu P-8A Poseidon. Maszyny tego typu od 2013 zaczną zastępować morskie P-3C Orion, w lotnictwie US Navy.

P-8A wywodzi się z cywilnego B737-800, od którego zapożyczył kadłub, większość systemów lotu i silniki CFM567. Oprócz wojskowego wyposażenia samolot zyska 5 dodatkowych zbiorników paliwa, które znacznie zwiększą zasięg maszyny / Zdjęcie: Boeing

Samolot opuścił 12 sierpnia hangar z linią końcowego montażu zakładów w Renton. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem maszyny do pierwszego lotu. Na początku 2009 samolot zostanie przebazowany do Seattle, gdzie zostaną umieszczone i zintegrowane systemy rozpoznania i walki. Pierwsze Poseidony mają osiągnąć wstępną gotowość operacyjną w 2013. Program prób będzie obejmował wykorzystanie 3 samolotów oraz 2 kadłubów do badań statycznych. Wartość prac badawczo-rozwojowych oraz przygotowanie produkcji seryjnej wyceniono na 3,9 mld USD.

Lotnictwo marynarki wojennej w czerwcu 2004 zamówiło 108 samolotów tego typu. Mają wspólnie z ok. 40 bsl RQ-4N zastąpić ok. 160 P-3C Orion. P-8A będą służyły do zadań rozpoznawczych, ale również do zwalczania okrętów podwodnych i nawodnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.